Google shopping wyeksponuje Twoje produkty

google zakupy

Google shopping, spolszczona nazwa google zakupy, zapewnia usługę, w której użytkownicy są w stanie znaleźć oferty sprzedaży produktów. Wszystkie produkty, ukazane są w sposób atrakcyjny, przyciągający wzrok dla klienta. Wskazany jest opis oraz cena produktu, co pozwala na porównywanie ich między sobą. Jeżeli, posiadasz swój sklep i pragniesz oferować swoje produkty google shopping, możesz samodzielnie dodać je do usługi. Jednak musisz pamiętać, że jest to reklama płatna. Co ciekawe, nie płacisz za wyświetlenie reklamy, jednak za kliknięcie w nią przez potencjalnego odbiorcę. 

Google Merchant Center 

Jest to darmowe narzędzie, które umożliwia tworzenie kampanii produktowych w sieci wyszukiwania czy na karcie zakupy. Ściśle powiązane z google shopping, ponieważ umożliwia ono przesyłanie firmie, najważniejszych i koniecznych informacji o sklepie i oferowanych przez niego produktów. Na Merchant Center produkty można dodać pojedynczo, jak i zbiorowo. Wystarczy zalogować się na konto, wybrać produkty, następnie wszystkie produkty. Rozpocząć dodawanie produktów pojedynczo, po wszystkim zapisać. Do dodawania produktów zbiorczych, należy przygotować odpowiedni plik, po tym należy go dodać na konto Merchant Center, na koniec dodać produkty z pliku. Należy uprzednio, pamiętać o tym, aby mieć zweryfikowany adres URL witryny swojego sklepu i posiadać do niego prawa. 

google shopping

Google Ads 

To kolejne, bardzo potrzebne narzędzie, współpracujące z google zakupy. Za jego pomocą, utworzona jest reklama tekstowa oraz produktowa w wyszukiwarce. Google Ads składa się z trzech warstw: konta, kampanii i grup reklam.Takie reklamy są wyświetlane użytkownikom, podczas przeglądanie różnych stron, a co najważniejsze budują świadomość marki. 

Jak działają google zakupy?

Użytkownik, może wpisać wyszukiwaną frazę bezpośrednio w wyszukiwarkę, bądź w usłudze „Zakupy”. Ukażą mu się wszelkie oferty, które go interesują. Druga opcja, zapewni mu same usługi produktowe. Najważniejszą zasadą jest to, aby szczegółowo opisywać swoje produkty. Pozwoli to, na dokładniejsze dopasowanie produktu do potrzeb klienta. Google, robi to automatycznie. Aby w pełni korzystać z usług google zakupy, należy zarejestrować się w usłudze google ads z zasilonym kontem, posiadać sklep internetowy powiązany z Merchant Center. W aplikacji Google shopping, można ustalić swój własny limit miesięczny, bądź dzienny, co jest dużym ułatwieniem.